CBS220 48P 4G EU | Cisco CBS220 POE ราคาถูก
Please wait...
1778146097.jpg
1777968974.jpg
dwad
Cisco CBS220 POE
P/N : CBS220-48P-4G-EU
Name : Cisco CBS220 POE
In Stock
  • Cisco CBS220 POE Specification
  • CHASSIS :
    Rack 1U (440 x 257 x 44 mm)
  • WARRANTY :
    3-Years Limited Hardware Warranty
    48x10/100/1000 ports
    4 Gigabit SFP
    Switching capacity 104 Gbps
    Forwarding rate 74.38 mpps
    Power Dedicated to PoE 382W Power Budget
    Layer 2 Switch
Technical Specification
Model  Switch Cisco CBS220 Smart 48-port GE, PoE, 4x1G SFP (CBS220-48P-4G-EU)
Device Type Switch Layer 2
Downlink 48 Gigabit Ethernet
Uplink 4 Gigabit Ethernet SFP
PoE Budget 382W
Switching capacity 104 Gbps
Forwarding rate 74.38 mpps
CPU memory  256 MB
Buffer capacity 12 Mb
VLAN Support for up to 256 Virtual Local Area Networks (VLANs) simultaneously
  Port-based and 802.1Q tag-based VLANs
  Management VLAN
  Guest VLAN
IPv4 and IPv6 dual stack Coexistence of both protocol stacks to ease migration
Jumbo frames Frame sizes up to 9K bytes. The default MTU is 2K bytes
AC voltage 110V=52.6W - 220V=53.0W
Dimension 440 x 257 x 44 mm (17.3 x 10.1 x 1.7 in)
Weight  5.29 kg (11.66 lb)
P/N : CBS220-24P-4G-EU
Name : Cisco CBS220 POE
  • CHASSIS :
    Rack 1U (440 x 257 x 44 mm)
  • WARRANTY :
    24x 10/100/1000 PoE+ ports
    4 Gigabit SFP
    Switching capacity 56 Gbps
    Power Dedicated to PoE 195W
    Layer 2 Switch
P/N : CBS220-8P-E-2G-EU
    Rack 1U (279 x 170 x 44 mm)
    8x10/100/1000 ports
    2 Gigabit SFP
    Switching capacity 20 Gbps
    Power Dedicated to PoE 65W Power Budget
P/N : CBS220-8FP-E-2G-EU
    Rack 1U (279 x 170 x 44 mm)
    8x10/100/1000 ports
    2 Gigabit SFP
    Switching capacity 20 Gbps
    Power Dedicated to PoE 130W Power Budget
P/N : CBS220-16P-2G-EU
    Rack 1U (440 x 203 x 44 mm)
    16x10/100/1000 ports
    Switching capacity 36 Gbps
P/N : CBS220-24FP-4G-EU
    Rack 1U (440 x 257 x 44 mm)
    24x10/100/1000 ports
    Switching capacity 56 Gbps