| Model | "Server” HPE ProLiant DL345 Gen11 9115 3.2GHz 16c 1P 2x32GB-R 8SFF MR416i-p 2x480GB SSD 2x800W PS AP Server |
| Product Number | P81816-375 |
| Form Factor | 2U Rack |
| CPU | AMD EPYC 9115 3.2-3.4GHz 16-core 155W |
| Number of CPU | One processor |
| Memory | 64GB (2x32 GB, 6400 MT/s) |
| Network Controller | Broadcom BCM5719 Ethernet 1Gb 4-port BASE-T OCP3 Adapter for HPEts |
| Storage Controller | HPE MR416i-p Gen11 x16 Lanes 8GB Cache PCI SPDM Plug-in Storage Controller |
| Storage | 2x HPE 480GB SATA 6G Read Intensive SFF BC Multi Vendor SSD |
| Optical Drive | None |
| Expansion Slots | 2 PCIe x16 Riser (Primary slot 3 and Secondary slot 6) |
| Power Supply | 2x HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Fans | 6x Standard Fans |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); HPE iLO Advanced and HPE OneView Advanced (require licenses) |
| Rail Kit | HPE ProLiant DL3XX Gen11 Easy Install Rail 2 Kit |
| Security | TPM (Trusted Platform Module) |
| Dimensions | 60 x 91.6 x 24.2 cm (23.62 x 36.06 x 9.53 in) |
| Weight | 27.12 kg (59.789 lb) |
| Warranty | 3-Years. parts, 3-Years. labor, 3-Years. On-Site Support With Next Business Day Response |