FREE!!
[P51178-B21] BCM 5719 1Gb 4p BASE-T Adptr
[P38995-B21] HPE 800W FS Plat Ht Plg LH PS Kit
| Model | HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus v2 7313 3.0GHz 16-core 1P 32GB-R MR416i-a |
| 8SFF 800W PS Server | |
| Product Number | P55252-B21 |
| Form Factor | 2U Rack |
| CPU | 7313 (16-Core, 2.9 GHz, 155W) |
| Number of CPU | One processor (Up to 2) |
| Memory | 32GB RDIMM DR 3200 MT/s (1x 32 GB) |
| Network Controller | BCM 57416 10GbE 2p BASE-T OCP3 Adptr plus choice of standup card |
| Storage Controller | MR416i-a |
| Disk Drive | None |
| Internal Storage | 8 SFF (Hot Plug) Chassis |
| Optical Drive | Not included (Optical Drive options available) |
| PCIe Slots | 3-slots (x8, x16, x8) as standard |
| Power Supply | 1x 800W HPE FlexSlot Power Supply |
| Management | HPE iLO 5 |
| Warranty | 3-Years Standard Warranty Next Business Day Support (Parts, Labor, Onsite) |