- [833928-B21 ] HPE 3x4TB SAS 7.2K LFF LP MV HDD (Hot Plug) ราคา 125,000 บาท
| Model | HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus 7262 3.2GHz 8-core 1P 16GB-R E208i-a 8LFF 500W PS Server |
| Product Number | P07594-B21 |
| Form Factor | 2U Rack |
| CPU | AMD EPYC™ 7262 (8-Core, 3.2 GHz, 155W) |
| Number of CPU | One processor (Up to 2) |
| Memory | 16GB RDIMM DR 3200 MT/s |
| Network Controller | HPE 1GbE 4-port OCP3 Adapter plus choice of OCP or standup card |
| Storage Controller | HPE Smart Array E208i-a SR (Support RAID 0, 1, 5 and 10) |
| Disk Drive | No HDD |
| Internal Storage | 8 LFF (Hot Plug) Chassis |
| Optical Drive | No Optical Drive (Optional) |
| PCIe Slots | 3-slots (x8, x16, x8) as standard |
| Power Supply | 1 x 500W Flex Slot Platinum Hot Plug Power Supply |
| Management | HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download); |
| HPE iLO Advanced, and HPE OneView Advanced (require licenses) | |
| Warranty | 3-Years Standard Warranty Next Business Day Support (Parts, Labor, Onsite) |