FREE!!
[P38995-B21] HPE 800W FS Plat Ht Plg LH PS Kit
[867809-B21] HPE Gen10 2U Bezel Kit
| Model | HPE ProLiant DL380 Gen10 Plus 4310 2.1GHz 12-core 1P 32GB-R MR416i-p NC 8SFF 800W PS Server (P55246-B21) |
| Processor | Intel® Xeon® Silver 4310 (12-Core, 2.1 GHz, 120W) |
| Number of CPU | One processor (Up to 2) |
| Memory | 32 GB RDIMM 2R 3200 MT/s (1x 32 GB) & 31 DIMM blanks |
| Network Controller | Broadcom BCM57412 Ethernet 10Gb 2-port SFP+ OCP3 Adapter |
| for HPE + BCM 5719 1Gb 4p BASE-T Adptr | |
| Storage Controller | MR416i-p/4GB with Smart Storage Battery |
| Disk Drive | None |
| Internal Storage | 8 SFF (Hot Plug) Chassis |
| Optical Drive | No Optical Drive (Optional) |
| PCIe Slots | 3 PCIe: x8/x16/x8 |
| Power Supply | 1 x HPE 800W FS Plat Ht Plg LH PS Kit |
| Management | HPE iLO 5 |
| Form Factor | 2U Rack |
| Warranty | 3-Years Standard Warranty Next Business Day Support (Parts, Labor, Onsite) |
FREE!!
[P38995-B21] HPE 800W FS Plat Ht Plg LH PS Kit
[867809-B21] HPE Gen10 2U Bezel Kit