FREE!!
[P38995-B21] HPE 800W FS Plat Ht Plg LH PS Kit
[867998-B21] HPE 1U Gen10 Bezel Kit
| Model | HPE ProLiant DL360 Gen10 Plus 5315Y 3.2GHz 8-core 1P 32GB-R MR416i-a NC 8SFF 800W PS Serve (P55243-B21) |
| Processor | Intel® Xeon® Gold 5315Y (8-Core, 3.2 GHz, 140W) |
| Number of CPU | One processor (Up to 2) |
| Memory | 32GB RDIMM 2R 3200 MT/s (1x 32 GB) & 31 DIMM blanks |
| Notes: Runs at 2667 MT/s due to processor limitation. | |
| Network Controller | Broadcom BCM57416 Ethernet 10Gb 2-port BASE-T OCP3 Adapter for HPE |
| Notes: No embedded networking | |
| Storage Controller | MR416i-a/4GB with Smart Storage Battery |
| Disk Drive | HPE 3x480GB SATA MU SFF BC MV SSD |
| Internal Storage | 8 SFF (Hot Plug) Chassis |
| 8SFF x1 Tri-mode U.3 BC | |
| Optical Drive | No Optical Drive (Optional) |
| PCIe Slots | 2 PCIe: 1 x16 FH, 1 x16 LP |
| Power Supply | 1x HPE 800W FS Plat Ht Plg LH PS Kit |
| Management | HPE iLO 5 |
| Security | TPM (Trusted Platform Module) |
| Form Factor | 1U Rack |
| Warranty | 3-Years Standard Warranty Next Business Day Support (Parts, Labor, Onsite) |