| Model | Workstation Dell Precision T3460 SFF i5-14600/Win11Pro/16GB/256SSD/Nvidia RTXA400-4GB/WiFi+BT/260W |
| SKU | SNST346016 |
| CPU | Intel Corei5 14th Gen 14600 (24 MB cache, 14 cores, 20 threads, 2.7 GHz to 5.2 GHz, 65W) |
| Chipset | Intel® W680 Chipset |
| OS | Windows 11 Pro, English |
| RAM | 16GB (1 x 16GB), DDR5, 5600MT/s, SO-DIMM, ECC |
| Hard Disk | M.2 256GB PCIe NVMe Class 35 Solid State Drive |
| Optical drive | None |
| Display | No Monitor |
| Graphic | Nvidia RTX A400, 4GB GDDR6, 4 mDP, LP |
| Wireless/BT | Intel Wi-Fi 6/6E (6GHz) AX211 2x2 Bluetooth 5.3 Wireless Card |
| Mouse&KB | Dell Optical Mouse MS116 Black + Dell Keyboard KB216 Black (Thailand) |
| Power Supply | 260W internal power supply unit, 85% efficient PSU, 80 Plus Platinum |
| VideoPort on board | 3 Display Port |
| VideoPort on Graphic card | 4 mini Display Port |
| Dimensions & Weight | US |
| Height: 11.42in. (290.00mm) | |
| Width: 3.65in. (92.60mm) | |
| Depth: 11.53in. (292.80mm) | |
| Weight (minimum): 8.52lbs. (3.87kg) | |
| Weight (maximum): 11.86lbs. (5.38kg) | |
| Warranty | 3Yrs. Pro Support |